امروز  یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
باغ و گلستانم آرزوست
۱۳۹۵/۰۱/۱۸ تعداد بازدید: ۲۸۳۱۴
print

باغ و گلستانم آرزوست

 تیتر: باغ و گلستانم آرزوست

الهه آرانیان
عکس: کمال خجندی
 
 
اگر به دنبال طراوت و زیبایی هستید؛ اگر می­خواهید رنگ­ها و عطرها را یک جا ببینید و حس کنید، به باغ زیبای گیاه­شناسی مشهد بروید؛ جایی در داخل شهر در بولوار جمهوری اسلامی و با مساحت 27 هکتار که نفستان را تازه می­کند و ریه­هایتان را پر از اکسیژن ناب.
این باغ اوّلین باغ گیاه­شناسی شرق کشور هم هست و برای استفادة استادان و دانشجویان، نگهداری از گیاهان و تهیّة بانک ژن زندة گیاهی،  و نیز آشنایی مردم با انواع گونه­های گیاهی و روش­های نگهداری از آن­ها و ترویج پرورش گل و گیاه ساخته شده است. در حال حاضر 310 گونة گیاهی در این باغ کاشته شده یا برای کاشت شناسایی شده است.
بخش­های مختلف باغ گیاه­شناسی مشهد عبارتند از: باغ گل رز، قطعة آموزشی و نمایشی، مجموعة گیاهی منطقة رویشی ایران، مجموعة آربراتوم و سیستماتیک گیاهی، باغ میوه­های بومی ایران، مجموعة گیاهی سوزنی برگان، مجموعة نمایشی باغ صخره­ای و مجموعة نهالستان و گلخانه­های تکثیریه.
اگر مشهدی هستید باید بگویم که این باغ همین نزدیکی شماست؛ جایی در داخل شهر. و اگر قصد سفر به مشهد را دارید، در کنار برنامه­های زیارتی و سیاحتی­تان، دیدن باغ گیاه­شناسی مشهد را از دست ندهید.
 
نظرات
تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۰۳/۱۳
 http://mashhadoffer.com

خیلی عالی بود


 نام:
 *نظر: